Paskutinė diena, Barselona

Labas vis dar iš Barselonos – jau paskutinė diena čia, jau kuprinės paremtos į sieną, jau į mūsų kambarį kraustosi dvi brazilės.
Užvakar, kaip ir planavom, traukiniu nuvažiavom i Montserrat vienuolyną, pakilom aukštai į kalnus, kur nuo aukščio užgulė ausis o kvapą gniaužė baimė – net man drąsuolei buvo baisu kilti virš tarpeklių ir bedugnių, su kinkas drebinančia Aiste ir užsimerkusiom is siaubo bobutėm:) O viršuje – bazilika, koplyčios, vienuolynas, viešbučiai ir suvenyrų parduotuvės – ir žinoma daugybė turistų. Su sergančiais vaikučiais ar tėvais, su stebuklo viltimi, bet visi su šypsena. Bazilikoje – ilgiausia eilė prie stebuklingos statulėlės, o aš, tokiais atvejais didžiausia skeptikė, irgi ten stovėjau, skulpturėlę liečiau ir, manau, pasidariau kiek geresnė:)
Grįzę iš kalnų dar nubėgom į Nacionalinį muziejų, bet jis jau buvo uždarytas.  Tačiau kartu su didžiule žmonių minia pažiūrėjom nuostabiai saldaus grožio fontanų šokį, su muzika ir šviesomis. Taigi, visa diena buvo be galo romantiška.

Na, o vakar – atidavėm duoklę Miro ir Pikasui. Miro muziejus – fontanuotame ir dailiai varvančiame parke, kuriame gražūs ispanai vedžioja perlų karoliais apkarstytus šuniukus. Ilgiausia eilė prie bilietų kasų, kur laukdamos stebėjome paauglių dramas ir graužėm obuolius. Prie Pikaso muziejaus – eilė dar ilgesnė, bet jau ne parke, o nuvingiavusi per siaurutes skalbiniais apdžiaustytas senamiesčio gatveles. Kol suvaikščiojom iš vieno miesto galo i kitą, apžiūrėjom paveikslus ir skulptūras, pralėkė diena, o vakare dar pasiganėm po garsiąją pėsčiųjų gatvę – La Rambla -  ir atsisveikinom su Barselona. Ciao, Ispanija, manau, dar pasimatysim:)
O šiandien laukia naktis Briuselio oro uoste:) Bomžausim. Iki.

3 komentarai(-ų) temoje “Paskutinė diena, Barselona”

 1. Karolis says:

  Linkėjimai Aistei!:D

 2. Viktorija says:

  Labas! Sužavėjai :) Vyksiu ten pat gegužės pab. – kadangi turėsiu tik porą dienų Barselonoj, noriu paklaust, kiek laiko su viskuo maždaug atima kelionė į Montserrat vienuolyną? Būčiau labai dėkinga už atsakymą!

 3. Rutele.lt says:

  Viktorija,
  Ačiū :)
  Į Montserrat vienuolyną kelionė užims visą dieną – traukinys pirmyn – atgal, užsikėlimas į kalnus, pasibuvimas ten. Sėkmės ir geros kelionės :)
  Rūta

Parašykite komentarą