Parodos

Kviečiu į savo ir tapytojo Arvydo Kašausko parodą šį antradienį, kovo 30 d., 18 val. Domus Galerijoje (Lukšio g. 32, Vilnius), Vakarinis įėjimas, II aukštas, “Meno zona”.

Darbo laikas: darbo dienomis 10-19 val., šeštadieniais 10-18val.
Parodos trukmė: 2010 03 30–04 29

Rūta Eidukaitytė ir Arvydas Kašauskas
TAPYBOS PARODA

Regisi, kad tikrai pasitvirtina pastaruoju metu ne vieno menininko ir menotyrininko išreikšta mintis, jog ekonominio sunkmečio ir finansinių negalavimų periodu žmonės linkę atkreipti dėmesį į ilgalaikes vertybes. Jie atsigręžia į meną. Geriausias šio reiškinio pavyzdys – interjero ir apdailos medžiagų prekybos centras Domus galerija, kuriame menas sistemingai „okupuoja“ vis kitas ir kitas erdves.
Naujame parodiniame plote „debiutuoja“ netikėtas duetas – du tapytojai – Rūta Eidukaitytė ir Arvydas Kašauskas. Dailininkų pora netikėta yra visomis prasmėmis. Netikėta dėl to, kad abu menininkai priklauso skirtingoms kartoms. Netikėta ir įdomu dėl to, jog R. Eidukaitytė, baigusi tapybos studijas, atstovauja laisvesnei, eskiziškesnei, kolorizmo problematikon orientuotai plastikai (sakytume – ekspresionistinei). Monumentaliosios dailės apologetas A. Kašauskas propaguoja stipriu akademiniu piešiniu pagrįstą meninio vaizdo kūrimą (pasak paties menininko – „geram paveikslui reikia tikslios kompozicijos, tvirto piešinio ir apmąstytos spalvos“). Pirmosios autorės darbai kamerinių, miniatiūrinių formatų, antrasis tapo freskoms ar vitražams tapačius pano. R. Eidukaitytė nemėgsta tuščios erdvės, kiekvieną laisvą plotelį ji užpildo tarpusavyje kalbančiais spalviniais derinukais arba „firminiu ženklu“ tapusiais, iš potėpių suformuotais ratilais. A. Kašauskas kaip paukštis laisvai jaučiasi plačiose, teptukais ir mentelėmis suformuotose, begalybėn nubėgančiose plokštumose. R. Eidukaitytė spalvą niuansuoja toniškai, A. Kašauskas vertina lokalines spalvas. Įdomu ir intriguoja tuo, kad šie menininkai kalba ir analizuoja jiems įdomius – reiškia visiškai skirtingus – dalykus. R. Eidukaitytės tapyba yra spontaniško charakterio, dienoraštinio pobūdžio. Menininkė fiksuoja įvairas kasdienybės aplinkos apraiškas. Tapoma tai, kas sušmėžuoja akiplotyje ir (pa)sąmonėje: peizažų fragmentai, daiktai, kažką veikiantys (dažniausiai einantys-praeinantys žmonės). A. Kašauskas orientuojasi į pastovumą. Tam tarnauja iš itališko Renesanso freskų atkeliavusios ryškios spalvos ir giedras apšvietimas, statiškos, laike sustingusios figūros (dažniausiai moterų) – šios paprastai esti nurengtos (tam, kad nesufleruotų apie jokį konkretų laikotarpį), patalpintos į su dabartimi nieko neturinčius, bežadžius interjerus. Tas pats pasakytina apie klasikinius, arkadiškai sustingusius peizažus…
Žiūrovus suintriguoti turėtų ir tai, kad tapytojų tandemas prisistato nedidelėmis, tačiau išsamiomis retrospektyvomis. Eksponuojami keliolikos metų ir patys naujausi darbai. Stebintys juos galės palyginti ne tik R. Eidukaitytės ir A. Kašausko panašumus (abu siejantis pastoziškumas bei figūratyvumas, stilizavimo siekiai) ar intriguojančius skirtumus, bet ir įvertinti kiekvieno autoriaus kūrybines slinktis (tobulėjimus, grįžimus prie ankstesniųjų vertybių, eksperimentavimus).
Vidas Poškus

arvydas-ruta

Rūta

Sveiki:) Kviečiu visus visus vasario 27 d. 15 val. į parodos “Linkėjimai iš Tailando” atidarymą,  “Sofos” galerijoje (Vilniaus al. 10, Druskininkai). Vėl išvirsiu tailandietiškos arbatos:) Tikiuosi, pasimatysim parodoje, iki!

20

sumazintas-plakatas

Labas visiems šaltos, bet baltos ir gražios žiemos vakarą.

Kasmet maždaug tokiu metu buvom įpratę lėkti iš Lietuvos, bet šįkart narsiai pasitinkam žiemą čia :)   Ir vis dėlto, norėčiau nors mažą kruopelytę pernykštės Tailando šilumos, nuotaikų, spalvų padovanoti ir jums. Taigi, prabėgus metams po mūsų išvykimo ir pusmečiui po sugrįžimo namo, kviečiu jus į savo personalinę parodą “Linkėjimai iš Tailando”.  Parodos atidarymas – sausio 21 dieną, 18 val. Užupio Galeroje (Užupio 2, Vilnius). Na, o tuos, kas į parodos atidarymą atvykti negalės, kviečiu apsilankyti galerijoje iki vasario 12 dienos.

Tai iki, pasimatysim!